Ak chcete prispievať do fóra, zaregistrujte sa a prihláste sa. Vstup je umožnený len registrovaným užívateľom.

Chov anduliek, starostlivosť o ne, základné pravidlá a návyky.

Francuzke prchnutie alebo skor nieco ine?

  • Anonym
  • Autor témy
  • Návštevník
  • Návštevník
pred 1 rokom 3 mesiacmi #80 od Anonym
Chcela by som poprosit vsetkych, ktory o tejto chorobe nieco vedia, vela o tom citali, pripadne viem, ze niektori s tym mate osobne skusenosti.

Mamin anduliak ma v poslednej dobe problem na kridlach -ide o letky. Jedna alebo par letiek sa mu po pristati uplne ohnu, teda nezaradia sa tak ako maju. Vyzera to potom ako ked ma zrele pero, ktore kazdu chvilu vypadne. Lenze nevypadne. On si to potom stale ohryza a takto to ma aj dva tyzdne.

Dnes som ho bola pozriet. Zobrala som ho do ruky a skontrolovala. Prave kridlo mal v poriadku, vsetky pericka mal na mieste. Anduliak bol vsak cely nepokojny, ked som mu kontrolovala lave kridlo. Ako som tam bola, on nieco preletel a skrizilo sa mu jedno pero. Zobrala som ho do ruky a skusila som mu ho vytiahnut. Zistila som, ze sa mu to neda, ale mal ho akoby dopoly rozhryzene. Lenze nie uplne odtial ako vyrasta, ale tak 5 mm dalej a to ho mal take akoby si ho nejako nalomil, alebo teda nahryzol. S perom sa uz nedalo nic, tak som mu ho v tom mieste odstrihla.

Mama hovori, ze to bolo takto aj predtym.

Prosim vas poradte. Dufam, ze to nebude nic vazne. Anduliak je u mamy nejaky rok aj dva mesiace a ma ho z chovproduktu, takze moze byt tak rok a pol stary a predtym sa mu nic taketo nestalo.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Zoznam pripravovaných článkov

V tejto chvíli redakcia nepripravuje žiadne nové články pre zverejnenie.
Andulka Logo
alebo

Ondrej H.

Ondrej H.

Majiteľ a správca portálu.
Jansa

JANSA

Zakladateľka portálu andulka.sk
Jaro O.

Jaro O.

Žurnalista.
Peter P.

Peter P.

Chovateľ anduliek.

Back to Top